hír
Magyar Mozgókép Életműdíj kitüntetésben részesült nemrég a MOZ.GO keretében Deimanik Tamásné Baba fénymegadó, Elek Judit forgatókönyvíró-rendező,…
továbbmagazin
Családi filmek a rendszerváltás óta alig készülnek hazánkban, főleg nem ennyire nagyszabású keretek között: Dobó Kata és Gulyás Buda sajátos…
továbbhír
Különleges látványvilágot ígérő családi film forog Dobó Kata és Gulyás Buda rendezésében. Az El a kezekkel a Papámtól! az Édes mostoha című regényen…
továbbhír
Az Aranyszem Operatőr Fesztivál díjátadó ünnepségére a Mafilm III-IV –es Műtermében 2009. december 11–én került sor. Idén az év operatőre Gulyás…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéRojál / Moszkva tér